Partnerské GDPR obce

Každá obec, se kterou spolupracuji má své kouzlo, zajímavosti a nezaměnitelnost. 

Čečovice - Plzeň-jih
Čečovice - Plzeň-jih

Čečovice - první zmínka pochází z roku 1358. V obci je kaplička, kostel a jednopatrový zámek. Obcí vede cyklotrasa z Holýšova ke klášteru Kladruby.

Dobřív - Rokycansko
Dobřív - Rokycansko

Dobřív - první písemná zpráva z roku 1325, pamětihodnosti Vodní hamr, Zájezdní hostinec, Švédský most přes řeku Klabavu. Obec leží na okraji pohoří Brdy.

Dolce -Plzeň -Jih

Dolce - první zmínka roku 1379, mezi památky patří Kaple sv. Antonína Paduánského a nedaleké pravěké hradiště Jindřín. 

Hlohová - Domažlicko
Hlohová - Domažlicko

Hlohová - první zmínka v roce 1357. Pamětihodnosti kostel a vodní mlýn. Obcí prochází turistická trasa Po stopách Jiráskovy Lucerny.

Hora svatého Václava - Domažlicko
Hora svatého Václava - Domažlicko

Hora sv. Václava - první zmínka 1239, pamětihodností je Kostel sv. Václava. Obec leží v blízkosti hranic s Bavorskem na okraji CHKO Český les.

Hradiště - Domažlicko
Hradiště - Domažlicko

Hradiště - první zmínka 1379, pamětihodnost Kaple sv. Václava. Východně od obce najdeme Kapli sv. Petra a zříceninu hradu Netřeb.

Cheznovice - Rokycansko
Cheznovice - Rokycansko

Cheznovice - první zmínka 1379, obec a její okolí je oblíbeno turisty, houbaři a rekreanty. V těsném sousedství se nachází pohoří Brdy.

Chlum - Rokycansko
Chlum - Rokycansko

Chlum nad Berounkou -první zmínka 1379. Pamětihodnosti roubené chalupy, špejchar a kaplička. Součástí obce je přírodní rezervace Chlumská stráň s nádherným výhledem na údolí Berounky.

Křenovy - Domažlicko
Křenovy - Domažlicko

Křenovy - první zmínka 1379, v obci kaple a mini muzeum vah. Severně od obce vyhlídková věž. Cyklostezka z obce do Staňkova se napojuje na další síť cyklotras.

Litohlavy - Rokycansko
Litohlavy - Rokycansko

Litohlavy - první zmínka 1390, pamětihodností je Kaple na Vršíčku nad obcí a kaplička na návsi. Obcí vede cyklostezka z okraje Plzně směrem na přírodní park Radeč.

Mířkov - Domažlicko
Mířkov - Domažlicko

Mířkov - první zmínka 1158, pamětihodnost Kostel sv. Víta. K obci přiléhá přírodní park Sedmihoří. Naučná stezka stejného jména je necelý kilometr na sever od obce.

Močerady - Domažlicko
Močerady - Domažlicko

Močerady - první zmínka 1115, dominantami dva rybníky a kaple na návsi. Obcí prochází cyklostezka vedoucí z Horšovského Týna na jih Domažlicka.

Nadryby - severní Plzeňsko
Nadryby - severní Plzeňsko

Nadryby - obec byla založena v roce 1216. Památkou je Kaple sv. Antonína. Obec leží v krásné krajině na levém břehu řeky Berounky. Obec je známá díky turistickému a vodáckému ruchu. Zajímavostí je přívoz přes Berounku.

Nevolice - Domažlicko
Nevolice - Domažlicko

Nevolice - první zmínka roku 1392, na návsi je kaple sv. Martina - patrona zemědělců. Obec navštívil autor románu Psohlavci Alois Jirásek. Obcí prochází turistická trasa z 3 km vzdálených Domažlic směrem na Mrákov.

Olšany - Klatovsko
Olšany - Klatovsko

Olšany - první zmínka roku 1227, pamětihodnosti kostel a Boží muka, obcí prochází turistická trasa a dvě cyklotrasy. Severně se obce dotýká rozlehlý Kovčínský rybník.

Pec - Domažlicko
Pec - Domažlicko

Pec - první zmínka roku 1652, v obci se nachází dřevorubecké muzeum. Obec je z všech stran obklopena lesy a jsou z ní výchozí trasy na nejvyšší horu Českého lesa Čerchov se známou Kurzovovou rozhlednou. 

Pňovany - první zmínka roku 1205, pamětihodnosti Pňovanský zámek, Kostel svaté Anny, Pňovanský most. Necelé dva kilometry severně od obce se nachází rekreační oblast Hracholusky.

Sebečice - Rokycansko
Sebečice - Rokycansko

Sebečice - první zmínka roku 1359, pamětihodnosti zvonička a v přilehlých Biskoupkách kaplička. Obcí prochází turistická stezka vedoucí východním směrem k zámku Zbiroh. Západním směrem u Biskoupek je rozhledna.

Vlčtejn - jižní Plzeňsko
Vlčtejn - jižní Plzeňsko

Vlčtejn - první zmínka roku 1284, pamětihodností je hrad Vlčtejn. Pódium pod hradem slouží kulturním akcím, zejména vystoupení hudebních skupin. Obcí prochází cyklostezka mířící východním směrem do pohoří Brd.

Zavlekov - Klatovsko
Zavlekov - Klatovsko

Zavlekov - první zmínka roku 1334, pamětihodnosti kostel Nejsvětější Trojice, tvrz a obecní muzeum ve Špejcharu. Do obce směřuje turistická trasa končící na zřícenině tvrze, dále obcí prochází cyklostezka z Plánice na šumavský Kolinec.

Bujesily - severní Rokycansko
Bujesily - severní Rokycansko

Bujesily - založena roku 1227, nachází se v překrásném okolí řeky Berounky. Leží na červené turistické trase kopírující Berounku.

Díly - Domažlicko
Díly - Domažlicko

Díly - vznik obce 1839, pamětihodnosti jsou kaple a památník americkým vojákům. Obec leží na hranici CHKO Český les . Z obce je nádherný výhled do krajiny. 

Ejpovice - Rokycansko
Ejpovice - Rokycansko

Ejpovice - první zmínka roku 1331, pamětihodnosti Kaple sv. Václava, Kaplička sv. Jana Nepomuckého. Severně od obce se nachází rozlehlá vodní nádrž sloužící k rekračním účelům.

Holoubkov - Rokycansko
Holoubkov - Rokycansko

Holoubkov - první zmínka 1379. Historicky průmyslová obec, zejména železářství, později strojírenství (Kovosvit). Okolí obce tvoří Přírodní parky, z jihu Trhoň, ze severu Radeč.

Hradiště - jižní Plzeňsko
Hradiště - jižní Plzeňsko

Hradiště - první zmínka 1227. Pamětihodnosti jsou kaplička a pozůstatky staré tvrze. Přes obec vede cyklotrasa směřující k zámku Lnáře.

Chlum - jižní Plzeňsko
Chlum - jižní Plzeňsko

Chlum - první zmínka 379, dominantou obce je barokní kruhová náves s kapličkou a železným křížem. Obcí prochází naučná stezka o Blovicku.

Chomle - Rokycansko
Chomle - Rokycansko

Chomle - první zmínka 1352, pamětihodnosti kostek, kaplička a památník hornické katastrofy. Východně od obce dnes již zavřený hlubinný důl Pokrok.

Letkov - Plzeňsko
Letkov - Plzeňsko

Letkov - první zmínka 1325, mezi pamětihodnosti patří kaplička na návsi. Jihovýchodně od obce Letiště Letkov. Obcí prochází cyklotrasa z Plzně do přírodního parku Kornatický potok.

Medový Újezd - Rokycansko
Medový Újezd - Rokycansko

Medový Újezd - první zmínka 1336, kaple a zaniklý hrad Vimberk. Obec leží na severním okraji přírodního parku  Trhoň.

Mlečice - Rokycansko
Mlečice - Rokycansko

Mlečice - první zmínka 1227, pamětihodnosti Kostel Nejsvětější Trojice, socha Panny Marie Svatohorské. Obec leží na západní hranici CHKO Křivoklátsko.

Mutěnín - Domažlicko
Mutěnín - Domažlicko

Mutěnín - první zmínka 1253,pamětihodnostmi jsou kostel, socha sv. Jana Nepomuckého, socha Panny Marie Sedmibolestné a židovský hřbitov. Obec leží na okraji přírodního parku Český les.

Nalžovské Hory - Klatovsko
Nalžovské Hory - Klatovsko

Nalžovské Hory - první zmínka roku 1380, mezi pamětihodnosti patří zámek Nalžovy, Kostel sv. Kateřiny a lesní park Prašivice. Město protínají trasy pro turisty i cyklisty. Např. k hradu Rabí nebo městu Sušice.

Nezdřev - jižní Plzeňsko
Nezdřev - jižní Plzeňsko

Nezdřev - první zmínka roku 1412, na návsi Kaple sv. Josefa. V okolí obce několik rybníků, největším rybník  Strašil. Obcí prochází turistická trasa k tvrzím Pole a Kadov.

Osvračín - Domažlicko
Osvračín - Domažlicko

Osvračín - první zmínka roku 1289, pamětihodnostmi jsou kostel, zámek  a zřícenina hradu. Obcí procházejí cyklotrasy a na jih vede turistická stezka po historii Osvračínska.

Postřekov - Domažlicko
Postřekov - Domažlicko

Postřekov - první zmínka roku 1325, pamětihodnosti jsou Kaple sv. Jakuba, kaplička, muzeum krojů. přírodní památka Skalky na Sádku, přírodní rezervace Postřekovské rybníky. Jedná se o největší chodskou obec.

Seč - jižní Plzeňsko
Seč - jižní Plzeňsko

Seč - založeno roku 1318, pamětihodnosti Kostel Nanebevzetí Panny Marie, kaple, pomník na návsi. V nedávno zřízeném informačním centru naleznou cyklisté i pěší turisté řadu k podnětů zajímavých míst obce a okolí.

Tužice - Klatovsko
Tužice - Klatovsko

Tužice - první zmínka 1381, mezi pamětihodnosti patří kaple na návsi a pomník. Nad obcí vystupuje Vlčí hora s kamenolomem a výhledy na Šumavu. 

Vrčeň - jižní Plzeňsko
Vrčeň - jižní Plzeňsko

Vrčeň -první zmínka roku 1189, pamětihodnosti Kostel sv. Vavřince , sochy sv. Vojtěcha  a Jana Nepomuckého. Obcí protéká řeka Úslava, nedaleko obce se nachází nejzápadnější vrchol Brd Štědrý.ke kterému vede naučná stezka. 

Zborovy - Klatovsko
Zborovy - Klatovsko

Zborovy - první zmínka roku 1384, pamětihodnosti kostel sv. Jana Křtitele, původně rotunda, socha Jana Nepomuckého. Obec leží mezi kopci Blatenské pahorkatiny, prochází přes ní cyklotrasa z Plánice dále na jih směrem k Šumavě a na východ na Blatnou..

Blažim - severní Plzeňsko
Blažim - severní Plzeňsko

Blažim - první zmínka o obci pochází z roku 1183, obcí prochází cyklostezka z Úterý do přírodního parku Manětínská. 

Bukovec - Plzeň - jih
Bukovec - Plzeň - jih

Bukovec - první písemná zmínka roku 1177, obec protíná zelená turistická trasa z Horšovského Týna mířící na vyhlídku z kopce Boušov.

Čermná - Domažlicko
Čermná - Domažlicko

Čermná - poprvé zmíněna roku 1233, v této době se v přilehlém Srbickém potoce rýžovalo zlato. Nad obcí je vyhlídková věž.

Hlohovice - Rokycansko
Hlohovice - Rokycansko

Hlohovice - první zmínka 1374. Pamětihodnosti kostel Nejsvětější Trojice. Severně od obce se nachází Přírodní park Horní Berounka.

Horšice - jižní Plzeňsko
Horšice - jižní Plzeňsko

Horšice - První zmínka 1245. Pamětihodnosti kostel, tvrz a kaplička. Obec je křižovatkou cyklotras, západně od obce se nachází zřícenina hradu Skála.

Hvožďany - Domažlicko
Hvožďany - Domažlicko

Hvožďany - první zmínka 1239. Obec protínají cyklo trasy a turistická trasa. Západně od obce přírodní památka Hvožďanská louka.

Klabava - Rokycansko
Klabava - Rokycansko

Klabava - první zmínka 1041, jihovýchodně od obce přírodní památka  Pod starým hradem. Obcí prochází řeka Klabava, která je těsně před ní přehrazena a vytváří nádrž o ploše 63 hektarů. Obcí prochází cyklostezka.

Lisov - jižní Plzeňsko
Lisov - jižní Plzeňsko

Lisov - první zmínka 1243, pamětihodnost kaple na návsi. Obcí prochází cyklotrasa vedoucí ze Stodu směrem na severní Domažlicko k CHKO Český les.

Milavče - Domažlicko
Milavče - Domažlicko

Milavče - první zmínka 1302, pamětihodnosti kostel, kaplička, mohylník a budova školy. V okolí obce významné archeologické nálezy, zejména pohřební mohyly. K nalezišti se dostanete po naučné stezce Milavečské mohyly.

Mnichov - Domažlicko
Mnichov - Domažlicko

Mnichov - první zmínka 1550, pamětihodnosti Kaple Nejsvětější Trojice, socha Jana Nepomuckého. Obec leží na hranici CHKO Český les. Přes obec vede jak turistická, tak cyklo trasa.

Mýto - Rokycansko
Mýto - Rokycansko

Mýto - první zmínka 1297, dominanty Kostel sv. Jana Křtitele, Kostel sv. Štěpána s lipovou alejí, sladovna - bývalý parostrojní pivovar. Mýto leží na spojnici Prahy a Plzně. Severně nad městem prochází dálnice D5, jižní část města protíná železniční dráha. V okolí města zalesněné oblasti severních Brd a jižního cípu Křivoklátské pahorkatiny.

Nehodiv - Klatovsko
Nehodiv - Klatovsko

Nehodiv - první zmínka roku 1558, v centru obce se nachází kaplička, v obci je vápencový lom. Nad obcí se tyčí kopec Stírka, který je dominantou celého okolí.

Nezvěstice - jižní Plzeňsko
Nezvěstice - jižní Plzeňsko

Nezvěstice - první zmínka roku 1350, pamětihodnosti Kostel Všech svatých, tvrziště u řeky Úslavy. Východně od obce začínají lesy pohoří Brdy. Na obcí vrch Varta s vyhlídkou po okolí.

Otov - Domažlicko
Otov - Domažlicko

Otov - první zmínka roku 1239, pamětihodnosti jsou Boží muka, pomník u mlýna a přírodní památka Červený vrch. Obcí prochází cyklotrasa z Poběžovic směrem na východ.

Obora - Tachovsko
Obora - Tachovsko

Obora - první zmínka roku 1660, obec se nachází v pohoří Český les obklopena krásnou přírodou. Obcí prochází  naučná stezka Branka o historii Českého lesa. Po cyklostezce  jsou pouhé 3 km do německého městečka Barnau.

Rybník - Domažlicko

Rybník - založen roku 1748, obec leží v srdci CHKO Český les, nedaleko  vrcholu Velký zvon, pouhé 3 km od pěšího hraničního přechodu s Bavorskem. Obec je centrem turistů jak pěších, tak na kole.

Skomelno - Rokycansko
Skomelno - Rokycansko

Skomelno - první zmínka roku 1379, obec leží na okraji přírodního parku Radeč, začíná zde a zároveň končí naučná stezka Putování s Dubíky, jehož součástí je 610 let starý mohutný dub.

Štěnovice - Plzeňsko
Štěnovice - Plzeňsko

Štěnovice - první zmínka roku 1327, pamětihodnostmi jsou zámek, klášter a židovský hřbitov. Obcí protéká řeka Úhlava, najdeme zde turistické stezky k blízkému kopci Vysoká. Obcí prochízí též cyklotrasa vedoucí z nedaleké Plzně např. k zámku v Nebílovech.

Újezd u Sv. Kříže - Rokycansko
Újezd u Sv. Kříže - Rokycansko

Újezd u Sv. Kříže - první zmínka roku 1352, pamětihodnosti Kostel svatého Kříže, výklenková kaplička, památný strom . V obci naleznete Svaťácké muzeum a vzpomínkovou místnost  Karla Gotta, který v mládí v obci často pobýval.

Ždánov - Domažlicko
Ždánov - Domažlicko

Ždánov - první zmínka roku 1579, pamětihodnosti zámek a kaple  blaženého Kolomana. Obec se nachází nedaleko Domažlic, vede přes ni cyklotrasa směrem na Klenčí a dále na Čerchov. Západně od obce přírodní rezervace Postřekovské rybníky.